Anonymous user
IFK World Cup 2456: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
→Format and draw
xomni>Laosy |
xomni>Laosy |
||
Line 1,003:
|}
===
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
|-
Line 1,041:
|{{Cfb|Skuria}}
|}
== Group stage ==
===Group
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Solan}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Azyeri}}
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Livyirin}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left; background-color:#BBF3FF" |Advance to Redemption Round
|-
!4
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Ladros}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
=== Group
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Ahitereira}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |{{Cfbc|Malayah|name=Malayang}}
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Karkuss}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left; background-color:#BBF3FF" |Advance to Redemption Round
|-
!4
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Cammel}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
=== Group
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Ginsukyo}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Jimaria}}
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Nordleg}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left; background-color:#BBF3FF" |Advance to Redemption Round
|-
!4
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Yasja-Kanusphra}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
=== Group D ===
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Palakkinen}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Aether}}
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Suton}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left; background-color:#BBF3FF" |Advance to Redemption Round
|-
!4
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Kiavalar}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
=== Group E ===
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Lothern}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Koresa}}
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Holy Tempest Empire}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left; background-color:#BBF3FF" |Advance to Redemption Round
|-
!4
| style="text-align:left;" |{{Cfb|United Republic}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
=== Group F ===
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Fazar}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Grensalbourg}}
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Tupalei'i}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left; background-color:#BBF3FF" |Advance to Redemption Round
|-
!4
| style="text-align:left;" |{{Cfb|Skuria}}
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
== Redemption stage ==
=== Group G ===
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |Third A
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |Third C
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |Third E
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
=== Group H ===
{| class="wikitable" style="text-align:center;"
!Pos
!Team
!Pld
!W
!D
!L
!GF
!GA
!GD
!Pts
! Qualification
|-
!1
| style="text-align:left;" |Third B
|
|
|
|
|
|
|
|
| rowspan="2" style="text-align:left; background-color:#BBF3BB" |Advance to the Knockout Round
|-
!2
| style="text-align:left;" |Third D
|
|
|
|
|
|
|
|
|-
!3
| style="text-align:left;" |Third F
|
|
|
|
|
|
|
|
| style="text-align:left;" |Eliminated
|}
== Knockout stage ==
Line 1,057 ⟶ 1,524:
=== Round of 16===
{{Football box
| date = 12 October 2452
Line 1,095 ⟶ 1,560:
| referee = (Ginsukyo)
}}
----
{{Football box
| date = 13 October 2452
|